Evde Doğal Çözümler

Kimyasal ve sentetik içerikli ürünler günümüzde hayatımızın her alanında kendine yer edinmiş durumda.  Bu ürünler hayatımızın öyle bir parçası olmuş ki, ne kadar zararlı olduklarını bilsek de alışkanlıklarımız sebebiyle onlardan bir türlü vazgeçemiyoruz.

Özellikle her gün bir şekilde maruz kaldığımız temizlik ve kişisel bakım ürünleri sağlığımızı ciddi manada tehdit ediyor. Yapılan araştırmalar özellikle bayanlarda çeşitli kanser hastalıklarının artışıyla deterjanların hayatımıza giriş tarihlerinin paralel olduğunu göstermektedir.

Peki doğaya ve insan sağlığına zarar verdiğini bildiğimiz bu ürünleri kullanmaya mecbur muyuz? İşte bu bölümde paylaşmaya çalışacağımız doğal ve pratik çözümlerle kimyasallara mahkum olmadan pek çok ihtiyacımızı sağlıklı bir şekilde karşılayabileceğimizi göreceğiz.

“Evde Doğal Çözümler” için 2 cevap

  1. yasemin diyor ki:

    Çok önemli bir noktaya parmak basmışsınız. Bu konuda muhakkak bilinçlenmenin artması gerekiyor.

    • Elif diyor ki:

      Kesinlikle haklısınız Yasemin Hanım. Artık yavaş yavaş da olsa insanlar endüstriyel yaşam tarzının kendilerine sunduğu hayatı sorgulamaya başladılar ve organiğe doğru bir yöneliş var. Eminim ileride daha artacaktır bu bilinç.

Bir Cevap Yazın

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.